Odchudzanie – Dieta Odchudzająca Białystok

Jaka dieta odchudzająca? Jak schudnąć? Którą wybrać? Co jest kluczem w dążeniu do utraty zbędnych kilogramów? Co jeść, czego nie jeść? Czy może w ogóle nie jeść? Wtedy na pewno schudnę. – Nic bardziej mylnego!

Wiele takich bądź podobnych pytań zadaję sobie na co dzień duża część naszego społeczeństwa, ale i nie tylko naszego, bo ludzi otyłych na świecie przybywa z roku na rok. Według NFZ – Narodowego Funduszu Zdrowia oraz Głównego Urzędu Statystycznego, co drugi dorosły w Polsce (powyżej 15 lat) ma kilka kilogramów za dużo. Trzech na pięciu z nas ma nadwagę, a jeden na czterech jest otyły. W ostatnich latach odsetek dorosłych cierpiących na otyłość w Polsce cały czas systematycznie rośnie. Brzmi źle, a patrząc w jakim kierunku to zmierza, nie napawa żadnym optymizmem, a więc jak szybko schudnąć?

Kontynuując, chciałbym bardzo Ci podziękować, że wciąż tu jesteś i czytasz moją „lekturę”. Dostarczę Ci jasnych informacji, wiedzy opartej na badaniach naukowych oraz sposobu, jak całą tę teorie odnośnie zdrowego odżywiania wykorzystać w praktyce, jak zmienić swoje nawyki żywieniowe na lepsze tak, aby skutkowało to zmianą w naszej sylwetce. Podsumowując, będzie jasno, krótko, zwięźle i na temat – czyli w moim stylu.

Na początku, zastanów się przez moment, co w ostatnich latach znajdowało się na Twoim talerzu, jak przez ostatnie lata się odżywiałeś, jak traktowałeś swój organizm. Czy wybierałeś zdrowe, świeże, nieprzetworzone produkty, pełne wartości odżywczych, witamin i minerałów, czy jednak w Twojej diecie triumfowały produkty przetworzone, fast-food, słodycze, napoje słodzone, alkohol itp.,

 

Na dole będą trzy krótkie stwierdzenia, od których chciałbym żebyśmy zaczęli, chcę, byś sobie samodzielnie wybrał/wybrała opcje, która jest bliższa Twojej rzeczywistości. (zabrzmiało bardzo poważnie :P) Dwie opcje do wyboru: A albo B.

1. A)
W Twoim jadłospisie przeważały warzywa, owoce, obiad składający się z kotleta z ziemniakami i wielowarzywną surówką a wszystkie posiłki były dostarczane o regularnych porach 3-4x dziennie.
1. B)
Jednak częściej od zdrowego pożywienia albo razem ze zdrowym jedzeniem wpadały fast-food, słodycze, chipsy, produkty przetworzone itp. 

2. A)
Pijesz wystarczająco dużą ilość wody mineralnej.
2. B)
Górują napoje słodzone typu coca-cola, podaż jakichkolwiek płynów jest znikoma-mała.

3. A)
Obecnie jestem tak samo aktywny fizycznie, jak to było kilka lat temu/w latach młodzieńczych.
3. B)
Moja aktywność fizyczna i ruch w przeciągu dnia jest bardzo mały, praca/studia w pozycji siedzącej, mało ruchu.

 

No i wszystko jasne!

Jeśli na któreś pytanie padła odpowiedz druga, czyli odpowiedź B, sami już będziecie w stanie wyciągnąć konkretne wnioski, bo w kwestii odżywiania się, nie ma czarnej magii, jeśli jesteśmy zdrowi, wystarczy że połączymy zdrowe odżywianie się z aktywnością fizyczną, tak naprawdę cokolwiek, siłownia, tenis, piłka nożna i mamy przepis na zdrową, fajną sylwetkę, ale jednocześnie musimy przeciwstawić się kuszącym nas fast-foodom, które znajdują się dosłownie na każdym rogu, przeróżnym słodkościom, czekoladom, chipsom itp. Obecnie  mamy święta na nosie więc wszystkie czekolady i przeróżne słodkości przyciągają i kuszą nas pięknym świątecznym wyglądem, ozdobione w kolorowego Świętego Mikołaja, no i jak by tu nie kupić? My z kolei kupimy więcej, zjemy więcej, jeśli nie będziemy mieli odpowiednio większej aktywności fizycznej w efekcie przytyjemy.

 

 

Tu też nie chodzi o to, aby całkowicie pozbyć się tych wszystkich niezdrowych produktów, o których powiedziałem (oczywiście to byłaby najzdrowsza i najlepsza opcja), ale chodzi o to, by zachować balans. Tak jak można przesadzić z alkoholem, tak samo można przesadzić z jedzeniem. Niekontrolowanie się w jedzeniu bez aktywności fizycznej prędzej czy później skończy się otyłością i problemami ze zdrowiem. Każdy od czasu do czasu ma ochotę na coś słodkiego, na kawałek ciasta, ja sam jestem uzależniony od chipsów i dlatego najważniejszy jest BALANS, jeśli zjedliśmy więcej, poruszajmy się więcej, wszystko jest dla ludzi, ale zawsze jest gdzieś ta granica, która niestety jest cały czas przekraczana.

 

 

Aby utracić na wadze, aby zgubić zbędne kilogramy, pozbyć się tłuszczu, po prostu musimy zmienić swoje nawyki żywieniowe i zacząć jeść zdrowo, dorzucić trochę aktywności fizycznej – i tyle wystarczy. Dosłownie 90% moich klientów, którzy zaczynali wdrażać zaproponowaną przeze mnie dietę, nie byli oni w stanie dojeść wszystkich posiłków, a znajdowali się w swoim deficycie kalorycznym, w rezultacie waga wędrowała w dół. 

Może być tak że po prostu jest Ci ciężko wziąć się za siebie i wolisz, aby to Trener Personalny Białystok, czuwał nad całym procesem redukcji tkanki tłuszczowej, serdecznie zapraszam Cię do CityFit Białystok na treningi personalne. Zadbam o aspekt żywieniowy oraz regularny ruch w postaci treningu siłowego, oraz treningu wydolnościowego. W efekcie przyczynimy się do poprawy ogólnego funkcjonowanie mózgu, poprawimy samopoczucie, zahamujemy procesy starzenia się i wiele, wiele innych pozytywnych korzyści wynikającego z prowadzenia zdrowego trybu życia.

Odżywiajcie się zdrowiej, a ja zapraszam na Treningi Personalne w Białymstoku!

Miłego dnia, miesiąca, roku!