supplements

Świat Supli, Suplementy Diety Białystok

Rynek suplementów diety z roku na rok jest coraz większy. Ciągle przybywa nowych producentów, co raz więcej jest nowych marek, bądź influencerów, którzy reklamują swoje nowo powstałe produkty. Wiadomo im większy popyt, rośnie podaż – normalna kolej rzeczy. Automatycznie rośnie większa ilość reklam zachęcających do zakupu kolejnych produktów, ale w jaki sposób poznać suplementy dobrej jakości? Jak wybrać suplement, który nam pomoże, a nie zaszkodzi?

 

Jaka jest różnica między lekiem a suplementem diety? Czym są suplementy diety?

Prawo czarno na białym jasno wyjaśnia i oddziela leki od suplementów. Suplementy w odróżnieniu od leków składają się z substancji odżywczych i są traktowane jako dodatek, uzupełnienie normalnej żywności. Czyli krótko zwięźle i na temat. W suplementach jest zawarte wszystko to, co mamy i możemy dostarczyć z  normalnego pożywienia. Suplementy Diety występują w formie kapsułek, tabletek, proszku lub płynu. Dostarczą nam skoncentrowane źródło witamin, minerałów, składników odżywczych takich jak białko roślinne lub zwierzęce, kwasy tłuszczowe czy aminokwasy w zależności na jaki produkt się zdecydujemy, a wszystko to ma przyczynić się do lepszego funkcjonowaniu naszego organizmu. Wszystko to na pewno brzmi zachęcająco, ale czy każdy z nas powinien po nie sięgnąć? Nie do końca..

 

Suplementy diety, kto powinien je stosować?

Suplementy powinno się dobierać, biorąc pod uwagę aktualne zapotrzebowanie naszego organizmu. Wszyscy w jakiś sposób się od siebie różnimy. Jedni pracują fizyczną, inni nie ruszają się ze swojego biura, spędzając większość dnia przed monitorem.  Jedni prowadzą zbilansowaną dietę bogatą w witaminy i minerały, inni gdzieś coś zaniedbują. Jeśli jednak podejrzewamy ze brakuje nam jakichś składników odżywczych i chcielibyśmy skorzystać z suplementów, warto jest najpierw wykonać badanie krwi, które podpowie nam czego brakuje w naszym organizmie. Musimy pamiętać, że nadmiar witamin i minerałów może być tak samo szkodliwy jak ich niedobór. Dlatego warto jest skorzystać z pomocy Trenera Personalnego, który pomoże nam tą całą układankę złożyć w całość. Gdy już wiemy czego potrzebujemy, czas zrobić zakupy i uzupełnić zapasy!

 

Niżej podsyłam kilka sklepów z suplementami w Białymstoku, wartych uwagi!

 

  1. Świat Supli Stołeczna 2/lok 102, 15-879 Białystok

https://swiatsupli.pl/

 

  1. Shop KFD – Białystok Henryka Sienkiewicza 1, 15-092 Białystok

https://sklep.kfd.pl/

 

  1. SFD Czesława Miłosza 2, 15-265 Białystok

https://sklep.sfd.pl/

 

  1. VIKINGSHOP Supplements and Nutrition Zwycięstwa 10, 15-703 Białystok

https://vikingpoint.pl/

 

  1. Olimp Store Jurowiecka 1 Galeria Jurowiecka (poziom +1, 15-101 Białystok

https://olimpstore.pl/

 

Uzywajcie suplementów diety z głową, a ja zapraszam na Treningi Personalne w Białymstoku!

Miłego dnia, miesiąca, roku!