Trening EMS Białystok

Trening EMS – Co to? Na czym polega? Dla kogo jest przeznaczony? Jakie efekty można uzyskać? Co daje trening EMS? Zapraszam do krótkiej lektury!

 

Co to jest trening EMS? Trening z prądem – jak działa?

Elektrostymulator EMS zyskuje coraz większą popularność. Co to jest? Jest to wywoływanie skurczów mięśniowych przy pomocy impulsów elektrycznych. W tym celu nakładamy na siebie specjalny kombinezon, w którym będziemy wykonywać proste, łatwe ćwiczenia, a dzięki impulsom elektrycznym efektywność tych ćwiczeń znacząco wzrośnie.

Trening EMS możemy stosować, uczęszczając na różne, zorganizowane zajęcia w klubach fitness, w salonach spa, czy w klinikach rehabilitacyjnych bądź ewentualnie możemy rozważyć kupno takiego sprzętu i wykonywać go na własną rękę, samodzielnie w domu.

 

Kto może wykonywać trening EMS ?

Dosłownie każdy, trening EMS jest skuteczny i wszechstronny, ale czy w stu procentach jest w stanie zastąpić solidny trening siłowy? Może pomóc, ale jak wskazały badania, pozwala nieco rozwinąć masę mięśniową, ale nie są to wyniki zadowalające.  Elektrostymulator EMS może być dobrą alternatywą dla osób, które nie lubią ćwiczyć na siłowni bądź również dla kogoś wracającego do aktywności fizycznej po kontuzji, gdzie intensywne treningi siłowe nie są brane pod uwagę, albo stwarzają większy lub mniejszy dyskomfort czy ból, wtedy trening EMS będzie dobrą alternatywą.

 

trening ems

Jakie efekty po treningu EMS?

Trening EMS niesie ze sobą wiele czynników pozytywnie wpływających na nasze zdrowie. Mówimy tu o spalaniu tkanki tłuszczowej, budowaniu masy mięśniowej czy redukcji cellulitu. Prądy EMS wykorzystywane są również u fizjoterapeutów, gdzie występuje zanik bądź osłabienie mięśni. Dodatkowo trzeba jasno stwierdzić, że treningi EMS są obarczona bardzo niskim ryzykiem wystąpienia kontuzji, naciągnięcia czy różnych przeciążeń, dlatego uzyskanie efektów nie wiążę się z maksymalnym obciążeniem organizmu.

 

Treningi EMS – Podsumowanie.

Podsumowując, trening EMS może przydać się wszystkim osobom, które zaczynają swoją przygodę ze sportem.

Dobrze się sprawdzi, jak już wcześniej wspomniałem, u osób powracających do aktywności fizycznej, po dłuższej bądź krótszej rekonwalescencji.

Twój napięty grafik, w którym było Ci ciężko znaleźć wystarczająco dużo czasu na trening w klubie fitness, również nie będzie problemem, bo trening EMS może trwać już tylko zaledwie 20 minut.

Ja jednak na tę chwilę, wybieram mocny, solidny oraz intensywny trening siłowy!

 

Dobrego dnia, miesiąca, roku!

Trener Personalny Białystok – Jakub Dyszkiewicz